Toeta meie artiste

Tänaval esinemine, kauaks rändartistide pärusmaaks peetud kunst, on vanim elava ettekande vorm maailmas. Tänavail on esitatud muusikat, näitemängu, tsirkust, tantsu, nukuetendusi ja komöödiat – aga mitte ainult. Tänaval esitamiseks sobib kõik. Artist kasutab oma olemasolevaid oskusi, et teenida publikult meelehead.

Avalik ruum on tänavaartistidele varju pakkunud juba hulga sajandeid. Ammustel aegadel enne plaadifirmasid ja helistuudioid oli tänav ainuke koht, kus elavat muusikat sai kuulda. Keskaegsel Prantsusmaal esinesid trubaduurid ja rändmuusikud “žonglöörid”, vanal Saksamaal öeldi tänases mõistes “tänavamuusikute” kohta “spielleute” ja “minnesinger”. 11. sajandi Venemaal nimetati neid “skomorohhideks”. Mehhiko mariachid olid samuti tänavamuusikud. Jaapani “chindonya” on modernne versioon samast nähtusest.

Aastal 2018 jätkub sama traditsioon paljudel maailma tänavatel ja festivalidel, millest üks on ka festival TaDaa! Innustame kõik publikut artistidele annetama. Traditsiooni armastajad võivad seda teha tänaval sularahas, sularahatud ja nutiteadlikud saavad sama teha läbi Eesti oma mTasku äpi – laadi see endale alla siit.