Schedule

SATURDAY
11:00-19:00

STAGE: FRITZ KOLA ŠKODA TALLINN PAY TAILOR TELLISKIVI (GLASSDOME)
IN CASE OF WET WEATHER: KÄRBES PUNANE MAJA VANA POKAAL
11:00 Fabrizio Canale (ITA)
11:15 Zerkala (EST) Sylvain Pomme (FRA)
11:30
11:45
12:00 Chris Blaze (AUS) Jam Toast (COL/EST) Shiva Grings (IRL) Schokokaboom (EST/GER)
12:15
12:30 Richard Samarüütel (EST)
12:45 ANNA KRAZY (EST) Opus Furore (GER) Sonder (EST)
13:00 Burlesque Estonia (EST)
13:15 Trio Wise Fools (FIN) Matthias Goed (NZL)
13:30 Fabrizio Canale (ITA)
13:45 Sylvain Pomme (FRA)
14:00 Zerkala (EST) Schokokaboom (EST/GER)
14:15
14:30 Shiva Grings (IRL) Chris Blaze (AUS) Richard Samarüütel (EST)
14:45 Jam Toast (COL/EST)
15:00 Burlesque Estonia (EST)
15:15 Trio Wise Fools (FIN) ANNA KRAZY (EST)
15:30 Opus Furore (GER)
15:45 Matthias Goed (NZL) Sonder (EST)
16:00 Schokokaboom (EST/GER)
16:15 Sylvain Pomme (FRA) Fabrizio Canale (ITA)
16:30 Zerkala (EST) Richard Samarüütel (EST)
16:45
17:00 Shiva Grings (IRL) Burlesque Estonia (EST)
17:15 Trio Wise Fools (FIN) Jam Toast (COL/EST)
17:30
17:45 Opus Furore (GER) Sonder (EST)
18:00 Chris Blaze (AUS)
18:15 Matthias Goed (NZL)
18:30 ANNA KRAZY (EST)
19:00

EVERYWHERE
13:30 The Cleaner (AUS/EST)
15:30 The Cleaner (AUS/EST)

JOOKS LANEWAY
Johnson + Johnson (EST)

RED HALL
Visual Art Installation: Lāsma Ansome (LAT), Jarne Quintiens (BEL)

SUNDAY
11:00-18:00

STAGE: FRITZ KOLA ŠKODA TALLINN PAY TAILOR TELLISKIVI (GLASSDOME)
IN CASE OF WET WEATHER: KÄRBES PUNANE MAJA VANA POKAAL
11:15 Jam Toast (COL/EST) Matthias Goed (NZL)
11:30 Sonder (EST)
11:45
12:00 Zerkala (EST) Fabrizio Canale (ITA) ANNA KRAZY (EST) Schokokaboom (EST/GER)
12:15
12:30 Sylvain Pomme (FRA) Richard Samarüütel (EST)
12:45 Shiva Grings (IRL)
13:00 Opus Furore (GER) Burlesque Estonia (EST)
13:15 Chris Blaze (AUS)
13:30 Trio Wise Fools (FIN)
13:45 Jam Toast (COL/EST)
14:00 Irrwisch (AUT) Matthias Goed (NZL) Schokokaboom (EST/GER)
14:15
14:30 Zerkala (EST) Richard Samarüütel (EST)
14:45 Sonder (EST) ANNA KRAZY (EST)
15:00 Burlesque Estonia (EST)
15:15 Fabrizio Canale (ITA) Shiva Grings (IRL) Sylvain Pomme (FRA)
15:30
15:45
16:00 Irrwisch (AUT) Jam Toast (COL/EST) Schokokaboom (EST/GER)
16:15 Trio Wise Fools (FIN)
16:30 Richard Samarüütel (EST)
16:45 Opus Furore (GER) Chris Blaze (AUS) Sonder (EST)
17:00 Burlesque Estonia (EST)
17:15 Zerkala (EST)
17:30 Matthias Goed (NZL) Sylvain Pomme (FRA)
17:45
18:00

EVERYWHERE
13:30 The Cleaner (AUS/EST)
15:30 The Cleaner (AUS/EST)

JOOKS LANEWAY
Johnson + Johnson (EST)

RED HALL
Visual Art Installation: Lāsma Ansome (LAT), Jarne Quintiens (BEL)

*In general artists preform until 5 minutes before the next one starts